Pokazy doświadczeń w przedszkolu

W piątek 11. października mieliśmy okazję przenieść się myślami do dzieciństwa, bowiem odwiedziliśmy dzieci z Przedszkola nr 140. Wiele się działo podczas tej wizyty!

Pokazy zaczęliśmy bardzo widowiskowo, bowiem od palenia pieniędzy (bez ich spalania oczywiście 😉 ). Od razu przykuliśmy uwagę przedszkolaków, która trwała potem przez wszystkie pokazy. Następnie poczęstowaliśmy dzieci dymiącymi chrupkami w ciekłym azocie. Wychowawczyniom też bardzo smakowały! Ciekły azot wykorzystaliśmy też do skroplenia powietrza w balonikach!

Nauczyliśmy je też przygotowywać lampę lawę z kuchennych składników. O dziwo potrzebna jest tylko woda, olej, tabletki musujące i trochę barwników spożywczych! Następnie pokazaliśmy jak przypalić jajko, aby wydawało się srebrne. Jak to zrobiliśmy niech pozostanie nasza tajemnica 😉

Po wielu pokazach przyszedł też czas na wykonywanie eksperymentów przez dzieci. Najpierw miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w odbijaniu baniek mydlanych (komuś nawet udało się to kilkanaście razy!), a potem same zrobiły pyszne żelki, którymi się potem zajadały razem z paniami wychowawczyniami.

Nie możemy się doczekać kolejnych doświadczeń wśród uczniów tak ciekawych świata!