Festiwal Nauki 2023

W dniach 16-30 września br. odbył się 26. Festiwal Nauki włączyliśmy się w jego organizację i przygotowaliśmy warsztaty dla uczniów liceów i szkół podstawowych.

25 września przeprowadziliśmy lekcje pokazowe dla uczniów dwóch warszawskich liceów, na których mogli oni samodzielnie wykonać kilka doświadczeń maturalnych m.in.: próbę Trommera, próbę biuretową i reakcję estryfikacji. Oprócz części doświadczalnej przygotowaliśmy część teoretyczną, gdzie wyjaśnialiśmy zachodzące reakcje, zwróciliśmy uwagę na często występujące w arkuszach maturalnych „pułapki” oraz opowiedzieliśmy trochę o życiu studenckim i wyborze kierunku studiów.

Mamy nadzieję, że nasze zajęcia okażą się przydatne w czasie przygotowań do matury i pozwolą wszystkim ją bardzo dobrze zdać. Może nawet ktoś dołączy do naszego Koła w przyszłym roku.


Natomiast 26 września przeprowadziliśmy cieszące się od lat popularnością warsztaty dla uczniów szkół podstawowych pt. „Tajni agenci”. Dzieci pod pilnym okiem naszych kołowiczów mogły same rozwiązać zagadki rodem z kryminału. Zespoły tajniaków pilnie uczyły się odnajdywać odciski palców, rozbrajać bombę, czy badać poszlaki z miejsc przestępstw i wiele innych.