KONIK 2015

Mieliśmy przyjemność brania udziału w XII Targach Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „KONIK” W tym roku na naszym stanowisku można było zobaczyć doświadczenia takie jak: Efekt WeissenbergaFerrofluid, Przepływ Taylora-Couette’a, Ogniwo z Coca-coli, Ciecz nieniutonowska. Ferrofluid oraz Efekt Weissenberga są naszymi nowymi doświadczeniami – w tym roku pokazaliśmy je pierwszy raz. Cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem.

Ciecz nieniutonowska, nielepkosprężysta, reostabilna – dylatacyjna. Jest ona zagęszczana ścinaniem, co można zademonstrować działając na nią siłą np. uderzeniem, bądź ściskaniem. Dostarczyło to nam, jak również zwiedzającym wiele frajdy.Tak komentuje targi koordynatorka „KONIK” 2015 – Asia Rak: Obecnie na przynajmniej kilku uczelniach regularnie odbywają się Targi Kół Naukowych, jednak nasze Targi są szczególne, ponieważ są tworzone przez nas i według naszego pomysłu. Co roku staramy się stworzyć w pełni profesjonalne wydarzenie, na którym wystawcy mają do dyspozycji prawdziwą zabudowę targową, a przygotowania trwają kilka miesięcy. To wydarzenie jest jednym ze sposobów na realizację celów RKN. Umożliwia promocję Kół Naukowych wśród studentów oraz przyczynia się do ich rozwoju. Ponadto stanowi platformę do współpracy i dzielenia się doświadczeniami i inspiracjami przez członków Kół.” Dzięki tej inicjatywie mogliśmy sprawdzić się – prezentując doświadczenia oraz poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną. Targi „KONIK” zakończyły się sympatycznym spotkaniem integracyjnym dla wszystkich wystawców i organizatorów. Zapraszamy za rok!