KNIChiP dla szkół

Kolaże1

Nasz Wydział podjął współpracę z Prywatną Szkołą Podstawową Nr 105 im. Astrid Lindgren w Warszawie i Prywatnym Gimnazjum Nr 8 w Warszawie , w ramach której uczniowie mają możliwość brania udziału w zajęciach prowadzonych przez nasze Koło Naukowe.

Podczas zajęć, które odbyły się 14 kwietnia 2015 r. uczniowie Gimnazjum Nr 8 dowiedzieli się czym jest ciśnienie, a także poznali ciekawe zjawiska z nim związane. Doświadczeń było wiele: od porównywania ściśliwości powietrza i wody aż po wybuchowe reakcje octu z sodą. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach. Jedni z zapałem liczyli zdania i słuchali teorii, inni preferowali część doświadczalną. Największe zainteresowanie wzbudził jednak eksperyment z „połączonymi balonikami”. Wbrew wszelkim oczekiwaniom ich objętości nie wyrównywały się, ale powietrze płynęło z mniejszego balonika do większego. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali jajko „wsysane” do butelki, a nawet zapoznali się z teorią działania atomizera i lewara hydraulicznego.

Zapraszamy także do galerii tam można znaleźć więcej zdjęć z tego wydarzenia.